Mieszkańcy Węgrowa i goście mieli okazję odbyć krótką podróż w czasie i przenieść się do okresu panowania króla Jana III Sobieskiego.
W najbliższy piątek 10 września o godzinie 11.00 na sali klasztornej odbędzie się konferencja organizowana przez naszą Parafię oraz Archidiecezję Lwowską. Podczas konferencji usłyszymy wykłady na temat kultury baroku oraz postępu prac rewitalizacyjnych dwóch barokowych klasztorów: w Węgrowie oraz w Rawie Ruskiej. Podczas wydarzenia zostanie także otwarta anglojęzyczna wersja Ekspozycji Muzealnej "Węgrów - miasto wielu kultur i religii".
W Węgrowie na przestrzeni sześciu wieków mieszkali ludzie różnych religii: katolicy, protestanci, żydzi, prawosławni. Miasto było swojego rodzaju fenomenem na arenie krajowej, a także nawet w XVII wiecznej Europie. Ekspozycja muzealna "Węgrów - miasto wielu kultur i religii" jest próbą pokazania, iż pomimo różnych religii i dorobku kulturowego, możemy razem żyć, budować dobro wspólne i tworzyć życie społeczne. Różnice nie zawsze muszą dzielić, ale czasami mogą stać się elementem ubogacającym.
Abp Mieczysław Mokrzycki przekazał Parafii poklasztornej relikwie św. Jana Pawła II
Rycerze na koniach, musztra, pokazy strzelania i walki, dobra kuchnia i muzyka… To wszystko czeka na uczestników widowiska historycznego „Jan Dobrogost Krasiński – rycerz króla Jana III Sobieskiego” , które w najbliższą niedzielę 22 sierpnia odbędzie się w Parku Miejskim w Węgrowie.
Stowarzyszenie Klasztor Węgrów - Centrum Dialogu Kultur organizuje plener malarski w Skansenie Muzeum w Suchej koło Grębkowa, w którym weźmie udział 12 artystów. W trakcie pleneru odbędą się również otwarte spotkania, podczas których porozmawiamy o dziedzictwie architektury drewnianej, filozofii i sztuce. Rozmowy będą przeplatane koncertami. Serdecznie zapraszamy.